Nowe (743)
 Obcojęzyczne
 Antykwariat (13)
 Batman (1)
 Kapitan Kloss (1)
 Kapitan Żbik (1)
 Lobo (1)
 Mega Marvel (1)
 Spawn (1)
 Spider-Man (1)
 Superman (1)
 The Punisher (1)
 Tytus
 X-Men (1)
 Pozostałe (3)
 Manga (29)
 GRY PLANSZOWE (6)
 Nowe (17)
 Antykwariat (174)
 Czasopisma (41)
 
Wpisz szukane wyrażenie i zaznacz miejsce poszukiwań
Tytuł ;  Autor 
Zaawansowane wyszukiwanie
Wyświetl wszystkie produkty
 
Wyślij informację o tym produkcie do znajomej osoby.
 
Zapraszamy do księgarni - Stefana Batorego 2, 31-135 Kraków, tel. 796 057 571; Facebook

Claudius Gentinetta
Hysteria

Rok wydania: 2000
Oprawa: twarda
Stan: bez ślad
Cena: 49,99zł

Stypendium artystyczne dało mi okazję do spędzenia 13 miesięcy
w Polsce
.
Mieszkałem w niewielkim domu z dużym podwórzem. Widziałem je przez okno, a w głębi stary mur klasztorny. Stanowiło to moje źródło inspiracji. Latem podwórze było prawdziwym rajem dla dzieci, dla majsterkowiczów, dłubiących przy swoich samochodach i miejscem do organizowania różnych imprez. Zimą natomiast stawało się zamarzniętym pisuarem dla psów. Niestety, na początku nie mówiłem ani słowa po polsku. Byłem prawdziwym niemym obserwatorem. Wyrażałem się tylko za pomocą mimiki. Wkrótce wciągnąłem się w ciekawe historie, które rozgrywały się na podwórzu i na ulicy. Brak znajomości języka szybko zastąpiła moja wyobraźnia.
W tym albumie znajdziecie moje ulubione historie. Przedstawiam ludzi, miejsca i wydarzenia, nie dodając tekstu. W ten sposób czytelnik zostaje zaproszony do uczestnictwa w nich. Za każdym razem może opowiedzieć je sobie inaczej”.
Claudius Gentinetta urodził się w Lucernie w Szwajcarii (1968). Ukończył szkoły artystyczne – projektowanie graficzne oraz animację w Lucernie, Kassel i Liverpoolu. Od początku zajmował się równolegle realizacją filmów animowanych i tworzeniem komiksów (m.in. Wohlstand, Jenseits). Debiutował
w 1987 r. filmem Hungry/Głodny. W kolejnych latach powstają Life/Życie, 40 Messerstiche/40 pchnięć nożem (1990), Wohlstandskühe (1992), Amok (1995), Poldek (2004) czy Die Seilbahn/Kolejka linowa (2008). Interesuje go animacja rysunkowa, lekko zabarwiona humorem i karykaturalnymi postaciami, za którą kryje się głębsza treść. W 2010 r. stworzył Schlaf/Sen – animację, pokazywaną na całym świecie, za którą otrzymał wiele nagród (m.in. w tym samym roku na krakowskim Międzynarodowym Festiwalu Etiuda&Anima pierwszą nagrodę  - Złotego Jabberwocky).
Claudius Gentinetta mieszka obecnie z rodziną w Zurychu.

 
Brak artykułów
bibulka iotoczka.jpg
Bi Bułka i Otoczka Otoczka
20,00zł
15,00zł


Fantasta.pl

skanuj0004.jpg
Hysteria